7 hatékony fitnesz tipp kezdőknek
Mit jelent fittnek lenni? A fittséget gyakran az életelixírnek tekintik, ezért nagyon sok fitnesztipp létezik kezdőknek. Valaki, aki testileg és lelkileg egészséges, újra és újra sikereket ér el az életben. A viszontagságok ellenére sem adják fel. És általában pozitív lesz a hozzáállásod is az élethez.
Mit jelent fittnek lenni?
A fittséget gyakran az életelixírnek tekintik, ezért nagyon sok fitnesztipp létezik kezdőknek. Valaki, aki testileg és lelkileg egészséges, újra és újra sikereket ér el az életben. A viszontagságok ellenére sem adják fel. És általában pozitív hozzáállásod az élethez. Emellett kevésbé valószínű, hogy megbetegednek, és gyorsabban felépülnek a betegségekből. Az egészségessé váláshoz és az egészség megőrzéséhez azonban következetes elkötelezettség szükséges az étrend, az edzés, az alvás, a hidratálás és az érzelmi szabályozás iránt. A fitneszút elején sok munka végzése ijesztőnek tűnhet. Valahol azonban mindannyiunknak el kell kezdenie. Tehát ma hoztunk nektek néhány lenyűgöző fitnesztippet kezdőknek, valamint edzési tippeket, amelyeket akár teljesen kezdőként is használhatsz, és fitneszrajongóvá, vagy ahogy a gyerekek mondják, profivá válhatsz.
Tehát mielőtt elkezdenéd fitneszútad, engedd meg, hogy végigvezessünk a lépéseken, hogy a legtöbbet hozhasd ki fitneszútadból.
Fitnesz tippek az egészséges élethez
Íme egy összefoglaló mindenről, amit megvitatunk.
- A kiegyensúlyozott étrend az egészségesebb élet útja
- A hidratálás a kulcsa a tökéletes fitneszedzésnek
- Elérhető egészségügyi és fitneszcélok meghatározása
- Vágd le a képernyő előtt töltött időt, amely nem szolgál Téged
- Találd meg az ágyad időben
- Testreszabhatod az edzésed
- Tanuld meg érzelmeid egészséges módon szabályozni
Most pedig nézzük meg közelebbről ezeket a kezdőknek szóló fitnesztippeket.
1. fitnesztipp. A kiegyensúlyozott étrend az egészségesebb élet útja
Gyerekkorunk óta tanítanak bennünket a kiegyensúlyozott étkezés fontosságára. Felnőttként megértjük, mennyire fontosak voltak ezek a leckék, és mennyire hasznosak a kezdőknek szóló fitnesztippek. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által megosztott lista szerint az egészséges táplálkozás a következő összetevőkből áll:
Legalább 400 g gyümölcs, zöldség, hüvelyes és teljes kiőrlésű gabona, kevesebb mint 5% cukor, kevesebb, mint 30% zsír (dió, olaj, vaj stb.), amelyek közül a telítetlen zsírok előnyben részesítendők a telített zsírokkal szemben és kevesebb mint 5 g sót naponta.
Lehetséges, hogy nem lehetséges minden nap ilyen pontos étrendet betartani, mégis nagyon kívánatos valami, ami ehhez illeszkedik, és hosszú távon segíthet az egészség megőrzésében. Ne feledd, a fitnesz utazása a konyhádban kezdődik.
2. fitnesztipp. A hidratálás a kulcsa a tökéletes fitneszedzésnek
Rengeteg fitnesztipp jön és megy, de a legnagyobb fitnesztipp, amit kaphatsz, ez. Testünk 60-70%-ban vízből áll, így az optimális vízszint fenntartása a szervezetben nem csak megfelelő választásnak tűnik, hanem elengedhetetlen is. Kerüld az olyan italokat, amelyek kiszárítják a szervezeted, mint például az alkohol, és cseréld ki egy pohár vízzel.
Különféle dolgokat adhatsz hozzá a vízhez, hogy kielégítsd a napi 2 liter, vagy 8 pohár vízszükségletedet. Ne feledd, hogy a hidratáltság segít fenntartani az egészséges súlyegyensúlyt, kitisztítja a bőröd, segíthet hosszabb ideig edzeni, fokozza agyi teljesítményed és javítja az emésztőrendszered működését.
3. fitnesztipp. Elérhető egészségügyi és fitneszcélok meghatározása
A reális egészségi és fitneszcélok kitűzése az első fontos lépés a fitnesz utazásod megkezdésében. Ezek a célok iránytűként működnek, amelyek nyomon követik és inspirálnak bennünket. De kulcsfontosságú, hogy úgy tűzzünk ki célokat, hogy közben megőrizzük a reális kilátásokat és a saját lehetőségeink szilárd megragadását. Ennek érdekében követheted a SMART megközelítést, azaz céljaid konkrétan, mérhetően, elérhetővé, relevánsan és időhöz kötötten tarthatod. A trükk az, hogy egyensúlyt kell találni aközött, hogy ne értékeld túl az erősségeid, és ne ásd alá azokat. Használd ki az erősséged az előnyére, és következetesen dolgozz a gyengeségeiden.
4. fitnesztipp. Vágd le a képernyő előtt töltött időt, amely nem szolgál Téged
Nekünk felnőtteknek sok dolgunk van. Számítógépen, laptopon, mobiltelefonon és táblagépen dolgozunk a munkánkon. A munkaidőn kívül is folyamatosan használjuk a telefonunkat, és irreleváns anyagokat görgetünk át. Hatással van a testmozgásainkra, túl sokáig szorítva egy térre.
Ha a napi képernyőidőnket több mozgással helyettesítjük, mint például gyors gyakorlatok, jóga, meditáció és bármilyen más fizikai feladat, akkor egészségesek lehetünk, miközben szemünket és dopaminreceptorainkat is megóvjuk a bajtól.
5. fitnesztipp. Időben feküdj le
Hallottál már a „ 8 óra alvás ” aranyszabályáról ? Nos, ez igaz… többnyire. Mivel mindenki szervezete másként működik, mindannyiunknak különböző mennyiségű alvásra van szüksége ahhoz, hogy jól érezzük magunkat és felfrissüljünk. Tehát ki kell találnod a szükséges órák számát. Ezek 7-9 óra között mozoghatnak. Továbbá, ha a napod megengedi, próbálj meg ebéd után 30 percet aludni. Ebéd után egy rövid, pillanatnyi pihenés segítheti a gyomor-bélrendszer egészségét.
6. fitnesztipp. Testreszabhatod az edzésed
Míg az aktív mozgás fontos az általános fizikai és mentális jólét szempontjából, többféle módon is elérhetjük a számunkra legegészségesebb életet. Amennyire csak lehetséges, személyre kell szabnod az edzéseidet, amely magában foglalhatja, de nem kizárólagosan, az általad preferált edzésformát, például a súlyemelést, jógát, zumbát, karatet, bokszot, vagy bármilyen más edzésformát a kívánt óraszám kiválasztásához. Minden nap az edzésnek kell szentelni egy kis időt.
Az edzést különböző szegmensekre is feloszthatoda, amelyeket a nap folyamán elvégezhetsz. Dönthetsz például úgy, hogy reggeli, ebéd és vacsora előtt is edzzel egy 20 percet.
7. fitnesztipp. Tanuld meg érzelmeit egészséges módon szabályozni
A harag a legnagyobb ártalom egészségünkre és fitneszünkre nézve . Ha olyan érzelmeket érzünk, amelyeket nem tudunk megfelelően szabályozni és feldolgozni, az kognitív disszonanciát kelt, és negatívan befolyásolja testi és lelki egészségünket. Ennek a gyakran átgondolt tényezőnek a leküzdéséhez fontos megtanulnunk nyugodtabban kommunikálni érzéseinket, időben kifejezni érzelmeinket, nem pedig palackozni, és logikus nézőpontból nézni a bizonytalanságainkat és aggodalmainkat.
Használhatod a meditációt, a naplóírást, a terápiát és a természettel való kapcsolatot, mint egészséges kivezetéseket, hogy kiengedd az érzéseid. Számos egyéb fitnesztipp részhalmazaként az érzelmi szabályozás hatékony eszköz lehet a kezdők egészségének megőrzéséhez.
Következtetés
Összességében annak érdekében, hogy kezdőként is egészséges életmódot tarthassunk, elengedhetetlen a kezdőknek szóló fenti fitnesztippek betartása. Ne feledd, ez csak egy alaprajza annak, hogy mit tehetsz az egészségesebbé válás érdekében. Mindenki utazása másképp néz ki, és végső soron csak te döntheted el, mi a legjobb Neked. De bármit is csinálsz, törekedj arra, hogy maradj következetes, légy fegyelmezett, és folytasd a kísérletezést, amíg meg nem találod a számodra megfelelő keveréket. A türelem és a kongruencia elvisz a célodhoz.